Šiandiena, iš kolegų universitete sužinojau apie „Kauno Diena” naujienų portalo įrašą, kuriame Vytauto Didžiojo Universiteto reklaminis plakatas ir skydelis universiteto puslapyje prilyginamas su gėjų asociacija.

Vienas šio naujienų portalo skaitytojas, VDU reklaminį plakatą ir skydelį, kuris yra sudarytas iš įvairiausių spalvų, sulygino su gėjų asociacijos vėliava. Nesąmonė. Ką turi bendro mokymosi įstaiga ir gėjai? Jų niekas nesieja tarpusavyje.

Jei jau pas gėjus, kurie mūsų šalyje nėra labai mėgstami, vėliavos spalvos susideda iš vaivorykštės spalvų, tai žmonės ar įstaigos, kurios naudoja tokias ir panašias spalvas, sulyginimai su gėjais?

Beje, nežinau ką galvojo ir kiek kompetetingas yra šios redakcijos žurnalistas Tomas Jarusevičius, viešindamas tokią skaitytojo informaciją. Tai nėra skaitytojo nuomonė, o šmeižtas norint neaiškiai tiksliais pakenkti šiam universitetui. Greičiausiai šio įrašo autorius mokosi kitoje aukštojoje mokykloje kaip KTU, LKKA ar pan..

Žemiau pateikiu straipsni iš „Kauno diena” naujienų portalo.

VDU savireklamoje – gėjų vėliavos motyvai

Portalui nuotrauką atsiuntusio skaitytojo dėmesį patraukė pačiame miesto centre ant Vytauto Didžiojo universiteto didžiosios salės pastato kabanti reklaminė afiša, viliojanti abiturientus rinktis būtent šią aukštąją mokyklą.

„Ar šis skelbimas jums neatrodo įtartinas? Bent jau man jo spalvos tikrai nedvelkia tautiniu koloritu, o veikiau primena vaivorykštę gėjų vėliavoje. Pastaruoju metu ne kartą teko matyti ją sušmėžuojant televizijos ekranuose, kai buvo kalbama apie homoseksualų eitynes Vilniuje, – rašo kaunietis Mindaugas. – Ten rašo, kad kažkas renkasi tą universitetą. Jei užrašas pavaizduotas tokiame keistame fone, tai kas tokie jį renkasi?“

Kas pagamino ir iškėlė šį stendą, universiteto atstovai nekomentuoja. Anot jų, reklaminiame skyde vyraujančios spalvos veikiausiai neturi nieko bendra su užslėpta mintimi apie seksualines mažumas.

Telefonu kalbinti priėmimą į VDU bakalauro studijas organizuojančios Studijų marketingo tarnybos darbuotojai prisipažino žinantys apie minėtą reklamą su šūkiu „Aš renkuosi Vytauto Didžiojo universitetą!“. Paklausta, ar stende vyraujantis koloritas nesukelia jokių asociacijų, viena tarnybos atstovė nusijuokė, bet nuo komentarų susilaikė, patarusi kreiptis į vadovus.

Analogiškomis spalvomis padabintas reklaminis skydelis sukasi ir tituliniame VDU interneto svetainės puslapyje.

Beje, kaip tik pernai vasarą iš VDU buvo atleistas Sociologijos katedroje doktorantu, asistentu, lektoriumi, docentu dešimt metų dirbęs 38 metų kaunietis Arnoldas Zdanevičius.

Šiuo metu jis dėl savo atleidimo bylinėjasi teismuose. A.Zdanevičius teigė jau prieš kurį laiką patyręs universiteto vadovybės ir administracijos priekabiavimą ir pajautęs tam tikrą persekiojimą. Jis ragintas išeiti iš darbo už tai, kad savo viešais pasisakymais apie lytinę orientaciją neva diskredituoja universiteto vardą.

Sociologas įsitikinęs, kad darbo neteko būtent dėl neslepiamos savo seksualinės orientacijos. Dėl diskriminacijos į teismą savo buvusį darbdavį padavęs kaunietis ketina prisiteisti daugiau nei 150 tūkst.”

Ką manote jūs? Negi tikrai ir jums taip atrodo? Kiek skaičiau komentarus minėtame naujienų portale, jų buvo įvairių, todėl įdomu būtu sužinoti iš jūsų 🙂

3 comments

  1. Tai va ką ir sakau, jei jau spalvos atitinka kažkuo į mažumų vėliavos spalvas, tai nereiškia, kad tu priklausai jiems.

  2. Prieš pora metų per LTV buvo transliuojamas koncertas vaikams. Vadinos „Laumės juosta”. Visa salė buvo papuosta „mažumų” vėliavomis.

Comments are closed.