Šis žygis man jau 5-asis, kitaip dar vadinamas sidabrinis žygis. Per visą šio žygio gyvavimo laikotarpį tai jau buvo dvyliktasis žygis, tačiau asmeninę įskaitą pagerinti sutrukdė per vėlai pradėta žygiavimo karjera, teko praleisti kelis metus nedalyvaujant šiame žygyje, tačiau sidabrinį statusą jau pasiekiau ir turiu.

Formalus straipsnis apie šį žygį:

Savaitgalį, birželio 2–3 d., Jonavoje vyko tradicinis pėsčiųjų žygis „Radvilų keliais”. Nepaisant per žygio atidarymą nulijusio lietaus, žygis sulaukė nemenko dalyvių būrio: pirmą žygio dieną startavo 350, o antrą – 330 dalyvių. Visi pradėję žygį jį sėkmingai ir baigė.

Tarp žygio trasų, kurios šiemet vingiavo Jonavos rajono Ruklos seniūnijos ir Gaižiūnų poligono apylinkėmis, populiariausia buvo 22 km trasa (tokį atstumą reikėjo nueiti kiekvieną iš dviejų žygio dienų), ją pasirinko apie 160 žygeiviai. Antra pagal populiarumą buvo „šeimyninė” 12 km trasa, kurią išbandė daugiau nei 70 žygeivių.

Be šių maršrutų, žygio dalyviai galėjo rinktis ir ekstremalesnius maršrutus, kiekvieną dieną įveikdami po 32 ar 42 km.
Jauniausiam šiųmetinio žygio dalyviui – 1,2 metai, jis keliavo kartu su savo šeima. Vyriausias žygeivis – jau trečią kartą renginyje dalyvaujantis 82 metų marijampolietis Jonas Burokas.

Šiųmetinis žygis skiriamas Boguslavui I Radvilai atminti. Pagrindinis renginio organizatorius – Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas.

Žygio nuotraukas rasite paspaudę šią nuorodą.

1 Comment

  1. Sveikinu su apdovanojimu. Aš manau, kad žygiai labai prisideda prie asmens sportinės formos palaikymo, bendraminčiu susiradimo, gerai praleidžiamo laiko ir dar įvairių pliusų. Jaunimas turi galimybę ir susidomi šalies istorija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *