Nuotraukose – pratybų „Rudens šviesa“ akimirkos. Aut. – Alfredas Pliadis, KAM.
Nuotraukose – pratybų „Rudens šviesa“ akimirkos. Aut. – Alfredas Pliadis, KAM.

Sveiki tinklaraščio skaitytojai. Atsiprašau tų, kuriems prisižadėjau vakar apie šį įrašą ir jo neparašiau. Nesiteisinsiu, nes tai nieko nepakeis 🙂

Spalio 23–25 d. Pabradės poligone vyko taikos meto užduočių operacinių pajėgų štabo ir padalinių vertinamieji mokymai „Rudens šviesa“. Mums asmeniškai, kariams savanoriams, viskas prasidėjo nuo ketvirtadienio vakaro. Susirinkome kareivinėse, buvo patikrinti daiktai ar viską susidėjome ko reikia pratyboms, išduoti priskirti ginklai, maisto daviniai, apgyvendinimas iki ryto.

Jau penktadieni nuo ankstyvo ryto išvykome kolonoje link Pabradės poligono. Iš mūsų dalino pajudėjo dešimt karinio transporto mašinų, kurias lydėjo karo policija. Nuvykus į poligoną prasidėjo ir pats įdomumas 🙂

Daug pasakoti kaip ir negaliu, tačiau pratybos trukusios tris dienas man pasirodė nepilnai suorganizuotos. Galbūt trūko vadų įdirbio. Kalbant apie mano būrį, kuris buvo pirmasis iš trijų burių, dirbo tikrai gerai ir sklandžiai. Kadangi mano pareigos buvo pirmojo būrio valdymo grupės medikas, man trūko daug informacijos iš aukštesnių vadų. Dažnai tekdavo pačiam klausinėti kas, kur ir kaip arba likti nežinioje. Nesakau, kad tos informacijos trūko visiškai, tačiau buvo galima truputi daugiau informuoti visą valdymo grupę.

Bendras pratybų vaizdas iš šono atrodė nusisekęs, tačiau kiekvienas iš mūsų žinojo ir matė tiek savo tiek kitų klaidas. Juk iš klaidų ir mokomės.

Nuotraukų neturiu, kadangi buvo uždrausta fotografuoti ir filmuoti be tam tikrų leidimų.

Video iš pratybu galite pamatyti facebook’e, irašą žiniasklaidai KAM puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *