Sveiki. Vakar dieną dalyvavau jau minėtame seminare kuris vadinosi „Kaip patobulinti šventės nuotraukas?“. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodė visai įdomu ir naudinga, kol nesudalyvavau. Susipažinimas su seminaro eiga iš dalies sudomino, tačiau truputi mažokai.

Seminaro tikslas buvo supažindinti seminaro dalyvius su “Gimp” ir “Photoshop” nuotraukų redagavimo programomis, paaiškinti ir pademonstruoti kaip reikia dirbti su minėtomis programomis. Apie “Gimp” programą beveik nekalbėjome, ji buvo “nurašyta į šoną” ir prieita prie “Photoshop” programos.

“Photoshop” programą greičiausiai daugelis iš mūsų turi savo kompiuteriuose, tačiau ar ja mokame naudotis? Seminare galima paminėti, kad nieko naujo neišmokau, kadangi daugelį dalykų jau mokėjau. Galbūt šis seminaras labiau tiktų žmonėms kurie šią programą yra naudoję kartą ar du.

Ką veikėme? Seminaras prasidėjo teorine medžiaga apie nuotraukų spalvas bei pikselius. Vėliau viskas perėjo prie praktinio demonstravimo, kuriame buvo įvardijami įvairūs filtrai, kaip iš tamsių nuotraukų padaryti šviesesnes ir priešingai, kaip išryškinti tam tikras nuotraukos detales nepalietus kitų (vazos, taurės, kiti smulkūs daiktai), kaip jas iškarpyti, panaikinti nereikalingas šiukšles nuo fono, kaip ištiesinti kreivai nufotografuotą nuotrauką ir panašių dalykėlių.

Reziumė. Galėjo būti ir geriau, bet patiko. Kaip minėjau šis seminaras labiau tiktu pradedantiesiems, kadangi nors truputi susidūrus su šia ar kitokia programa, šiuos dalykus galima lengvai padaryti. Ar dalyvausiu kituose nemokamuose trečiadieniais vykdomuose seminaruose? Manau, kad taip, kadangi bus visai kitokie pranešimai, nesusiję vien tik su nuotraukomis. Juk praplėsti savo žinias nemokamai verta 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *