Spalio pirmosiomis dienomis Kauno kamerinio teatro ir Vytauto Didžiojo universiteto sales sudrebins modernaus šokio trupės net iš šešių pasaulio šalių: JAV, Venesuelos, Ispanijos, Šveicarijos, Lenkijos ir Lietuvos. Devynioliktąjį kartą Kauno šokio teatras „Aura“ žiūrovams pristatys tarptautinį modernaus šokio festivalį, šiemet žadantį ne tik pakerėti savitumu, originalumu bei meistriškumu, tačiau ir lengvai šokiruoti, suintriguoti spektakliais su nuorodomis N-14 ar net N-18.

Tarp festivalio dalyvių – pasaulinio garso choreografas Johanesas Vylandas, kurio kūrybiniai darbai patraukia savita choreografine kalba bei precizine atlikimo technika. J. Vylando choreografija remiasi architektūriniu kūno, judesio ir erdvės supratimu, panyrančiu į pačias intymiausias žmogaus sielos gelmes, taip sukurdama abstrakcijų ir metaforų kupiną repertuarą. Kaune bus pristatytas vienas naujausių jo šokio spektaklių – „Newyou“, jau sulaukęs puikių atsiliepimų Amerikos ir Europos žiniasklaidoje.

J.Wieland "Newyou"
J.Wieland "Newyou"

70 minučių trukmės spektaklis “Newyou” nukelia žiūrovus į filosofinę melo ir džiaugsmo tikrovę. Penki artistai, padedami videografo ir multimedijos šokio teatro žvelgs giliau, nebijos klausti ir ieškoti atsakymų tirdami vieną geidžiamiausių žmogaus emocinių būsenų – laimę. Kruopščiame ir nepriekaištingai preciziškame šokyje atlikėjai klaus: „… ar mes išduodame save, idant taptume laimingais?“.

Filosofine-egzistencine tematika susimąstyti skatins ir Marcel Leemann fizinio šokio teatro, atvykusio iš Šveicarijos, pasirodymas „100 m2“ . Tiesa, pastarasis pasirodymas suintriguoja apribojimais – N-14!

Iš kaimynystėje esančios Lenkijos atvykęs Liublino šokio teatras pakvies žiūrovus į kambarį, butą, gana nedidelį – gal net ankštą. Pakvietę leis stebėti kelis žmones jame. Atlikėjų šokis – tarsi kova su savo pačių kūnais ir mintimis; su libido, tačiau kito žmogaus. Tai atskleidžia šokėjų išraiška, ypatingi gestai, mimika bei tarp kūnų tvyranti įtampa. Įtampa, kuri laikui bėgant privers kažką nutikti…

Trokštantys aštrių pojūčių bei šokiruojančio pasirodymo, negalinčio nepalikti įspūdžio, spektaklio, vaikštančio įtemptu kraštutinumų lynu, kuriuo arba susižavėsi ir negalėsi pamiršti, arba nepakęsi… bet vis tiek negalėsi pamiršti, turi pasirinkti ispaniškojo teatro „Manantiales“ atvežtą pasirodymą „Spekuliacijos“ (beje, N-18!).

Spekuliacijose“ choreografas Chimo Floresas imasi analizuoti šiek tiek keistoką festivalio „La Tomatina“, kuris rengiamas mažame Ispanijos miestelyje Bunol, esančiame netoli Valensijos, tradiciją – apsimėtyti iki pat bambos prinokusiais pomidorais…

Balansuojant tarp pajuokos ir rimtumo ši anų laikų „tomatina“, rodoma per viso pasaulio televiziją ir dabar, tampa atskaitos tašku apmąstyti buvimą „kartu ir atskirai“, kūnų tarpusavio santykius ir smurto ritualizavimą. „Spekuliacijos“ puikiai išreiškia pastarųjų metų Iberijos judėjimą, siejamą su liberalizmo ir anarchizmo idėjomis; demaskavimas ir humoras čia perteikiamas kategoriška estetika.

Ir tai dar toli gražu ne viskas! Visą informaciją apie festivalį, bilietų įsigijimo vietas bei kainas, pasirodymų laikus ir jų pristatymus galite rasti tarptautinio modernaus šokio festivalio internetinėje svetainėje – www.dancefestival.lt

Tai šokis, padedantis ištrūkti iš pilkos ir irzlios krizinės rutinos…
Tai emocijas išlaisvinantys pasirodymai…

Perpublikuota: Kaunoblogas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *