Perskaičiau visai įdomų straipsnį, kad prieš valgant uogas, jas vertėtų nusiplauti, kadangi jei prieš valgydami jų nenuplausite, sėkmingai suvalgysite šiek tiek daugiau nei vien tik uogą. Žinoma, tai nereiškia, jog visi tokie maisto „priedai“ yra žalingi, tačiau kai kuriais atvejais jų tikrai norėtųsi išvengti.

Valgant neplautas uogas ir daržoves tiesiai iš lysvės susveikatą gerinančiomis medžiagomis galima gauti ir sveikatą žalojančių kirminų, bakterijų, pirmuonių. Valgant neplautas uogas ir daržoves taip pat galima užsikrėsti bakterinėmis ir virusinėmis infekcijomis (bakterine dizenterija, žarnyno lazdelės sukelta infekcija, vidurių šiltine, hepatitu A ir kt.), pirmuonių sukeltomis ligomis (toksoplazmoze, liambliaze, kriptosporidiaze, amebiaze, balantidiaze ir kt.).

Toliau talpinu viena video filmuką su pavyzdžiu, kad tikrai reikia nusiplauti valgomas uogas.

Dar skaičiau, kad didžiausias pavojus – jei daržas, kuriame auginamos daržovės ir vaisiai, tręšiamas žmonių išmatomis ar laistomas vandeniu iš atvirų vandens telkinių. Užkratą platina ir šunys, katės, vabaliukai, musės. Pirmasis požymis, išduodantis, kad su neplautomis uogomis ar daržovėmis į organizmą pateko žarnyno bakterinių ligų sukėlėjų arba žarnyno pirmuonių, – viduriavimas.

Tad nepamirštame prieš valgant visuomet nusiplauti rankas, taip pat pasinaudojus tualetu, po darbo darže, sode ar gėlyne 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *