Vienuoliktus metus iš eilės startavo pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais”. Šiais metais žygyje sudalyvavo 1277 žygeiviai. Manoma, kad tai gali būti rekordas, kada vienu metu susirinko tiek daug žygeivių vienoje vietoje. Pasak organizatorių, kiekvienais metai žygio dalyvių daugėjo ir daugėjo. Nebuvo tokių metų, kad susirinktų mažiau dalyvių, negu praėjusiais metais.

„Klaipėdos sukilėlių keliais” žygyje dalyvavau pirmą kartą, tačiau jau teko girdėti, kad ten didžiulis bardakas su pačiu organizavimu, nėra tokių pajėgumų, kad viską susitvarkytų ir pan.. Šį savaitgalį įsitikinau pats. Nors tai ir daug įvairių smulkmenų, bet vis tiek. Keletas iš jų:

Didelį nepasitenkinimą sukėlė žygio medalių trūkumas, ne tik mano komandai, tačiau ir draugų kitoms komandoms. Viskas gal būtų ir gerai, palauktume ir pagamintų tuos medalius, nematau didelės bėdos, tačiau kam tuomet skirta išankstinė registracija, kurioje nurodoma ar reikia, ar nereikia medalio? Juk pagal tai jau galima orientuotis į medalių skaičių. Kaip supratau didžiausia problema buvo ta, kad organizatoriam visiškai neįdomu buvo ar užsisakiai medalį ar ne, jei vietoje sumąstei ir užsinorėjai medalio, susimoki pinigą, tai ir gauni … Žodžiu šiam kartui savo šeštojo medalio, kurį teoriškai turiu, o realiai neturiu, nuotraukos neįkelsiu, bet tikiuosi, kad per kokį mėnesį laiko jo sulauksiu 🙂

Žygio atstumų ilgiai irgi nėra tikslūs. Kaip teigė organizatoriai, visas maršruto ilgis bus 28 km. Įveikėm mes tuos kilometrus, nėra jų daug, bet kaip visad GPS parodo daugiau nei sakoma. Pagal GPS duomenis atstumas gavosi 31 km, pagal organizatorius 28 km, diplome rašoma, kad įveikėm 25 km, o Lietuvos žygeivių pase vėl 28 km 🙂 Tai kiek nuėjome realiai?

Na ir pabaigai norėčiau atkreipti dėmesi į tai, kad net ir susimokėjus startinus 3 lietuviškus litus, negavome nė vieno žemėlapio ar legendos (nežinau ar jie išviso buvo), o diplomai tai trūksta žodžių – antros rušies. Atspausdinti ant popieriaus liekanų, kur vienoje diplomo pusėje pats diplomas, o kitoje pusėje reklamos kažkokios. Plyn, tai dabar jau taupom net ir diplomų sąskaita?

P.s. Mano nuotrakų, apart komandos nuotraukos, kuri yra šiame įraše, nebus išviso 🙂

13 comments

 1. Visiems ,kas skaito šį puslapį,
  Jau pagaminti trūkstami diplomai ir medaliai. Pageidaujantys kuo skubiau atgauti, jau pirmadienį gali kreiptis į organizatorius. Privertėme spaustuvę ,dėl jų aplaidumo ,perspausdinti dalį žygio diplomų . Pageidaujantys pakeisti brokuotus gali kreiptis taip pat.
  Pagarbiai,

 2. idomi 1923 m. istorija: pasižiūrėkime į skaičius – vietos sukilėlių buvo apie 300, o talkininkų iš Lietuvos buvo kur kas daugiau – 455 šauliai, apie 300 studentų ir vyresniųjų klasių gimnazistų, 40 karininkų ir 584 savanoriai kareiviai iš reguliarios Lietuvos kariuomenės.

 3. Pagalvojau ir šį tą išmąsčiau, užpernai 450, pernai 750, šiemet 1277, kitais metais 2000. Didėjimas 3-5-7 šimtai. Skaičiai apytikslūs, na pridedant, kad bus jubiliejinis 1923-2013 tikrai galima laukti 2000 ir daugiau…
  Tamsta Algirdai, jei Jums bus reikalinga pagalba, mes pasiruošę padėti… tik praneškite kiek ir kada žmonių reikia… su pagarba

 4. Algirdai, viskas suprantama, bet taip ir neatsakėte kam skirta išankstinė registracija, jei medaliai atiduodami dalyviams, kurie nebuvo užsisakę jų iš anksto. Manau tai jau jūsų pačių, kaip organizatorių, klaida. Tikiuosi, kad vasario 1 d. minėtus devynis medalius mano komanda gaus 🙂

  Kalbant apie Lietuvos žygeivio pasus, žinau, kad buvo kalbėta su jumis, nors ir likus mažai laiko iki žygio, tačiau sakyti, kad „įsiveržė” be išankstinio suderinimo – neteisingai pasakyta.

 5. Na, pas mane diplomas be jokių reklamų kitoj pusėj buvo ir ant normalaus popieriaus.
  Čia dėl rekordinio dalyvių kiekio taip musiėt gavos.
  Mūsų komanda žemėlapį vis gi gavo – vieni pirmesnių atvykom, kai dar apytuštė mokykla buvo ir vieni pirmųjų išeit galėjom:)

 6. Gerb kritikai,
  dėkoju už Jūsų pastabas ,kurios yra teisingos. Norėčiau pažymėti,kad šį žygį organizuoja grupė patriotiškai nusiteikusių entuziastų-atsargos karininkų. Šiam renginiui niekada per 11 metų jokia organizacija nėra skyrusi nei lito. Todėl šie 3 litai skirti maršruto išankstinio parengimo darbams, diplomui,dalyvio kortelei spausdinti,košei ir arbatai su cukrumi maitinimo punkte ir t.t . Vardiniame diplome nuolat bus rašoma tik 25 km.Tokia pirmojo žygio iniciatorių nuostata. Žygeivių organizacijos „įsiveržimas” į mūsų renginį be išankstinio suderinimo ir su savo taisyklėmis,ir savo dalyvias (pasais) mane kaip vieną šių žygių pradininką ir organizatorių tiesiog „išmušė iš pusiausvyros. Taip elgtis negalima. Šiuo metu spaustuvėje jau spausdinami diplomai,užsakyti ir papildomi 46 medaliai. Nuo vasario 1d bus galima atsiimti.
  Nepraraskite nuotaikos . Svarbiausia -ėjimo naktyje malonumas.
  Pagarbiai, Algirdas

 7. Aš ne iš organizatorių, bet iš šio krašto taip pat žygiavom ir taip pat susidūrėm su visom problemom kaip ir Jūs. Visą tai ką perskaičiau pas Jus, kitus bendražygius, būtinai perduosiu organizatoriams. Viliuosi, kad kitais metais klaidų ir nepagarbos bus išvengta… Su pagarba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *