40129Šiandiena naktį žiūrėjau vieną labai įdomų filmą, kurio premjiera buvo 2007 metais ir jis vadinosi „Klasė” (angl. „Klass”). Šio filmo siužetas buvo apie vienos mokyklos klasę, kurioje mokinosi Kasparas ir nevykėlis Josepas. Visa klasė tyčiojosi, mums labiau priimtinas ir labiau girdimas žodis jaunimo tarpe būtų „stūmdavo” ant Josepo, o jo klasiokas Kasparas tiesiog norėjo jį apginti nuo negailestingų klasiokų, taip susigadindamas savo santykius su visa klase ir mergina. Vėliau filme rodė kaip prasideda negailestinga kova tarp šių dviejų klasiokų ir likusios klasės, labiausiai „šūstrekų”. Kuom visa tai baigėsi? Kasparas davė Josepui mintį, kad juos reikia iššaudyti ir gale filmo Josepas pasiemę tėvo ginklus ir jie mokykloje iššaudė apie puse klasės.

Jei dar nematėte šio filmo, siūlau tikrai pažiūrėti, nes šiame filme rodytas siužetas atitinka realų gyvenimą.

Žinau, kad patyčios buvo ir bus, nes tarkim mokinių tarpe yra kelios grupės moksleivių. Vieni nevykėliai, kiti neutralūs, kurie būna savo vietoje, kiti jaučiausi daug viršesni už kitus moksleivius.

Kas yra patyčios? Tai tyčiniai, pasikartojantys veiksmai, kuriuos, siekdamas įžeisti, įskaudinti kitą žmogų, sukelia psichologinę ar fizinę jėgos persvarą turintis asmuo. Dažnas patyčių termino atitikmuo − „priekabiavimas”, tačiau jis neretai yra suvokiamas labai siaurai – kaip seksualinis priekabiavimas. Lietuvių kalboje nėra tikslaus termino, kuris atspindėtų visą elgesio įvairovę būdingą patyčioms.

Taigi iki kokio lygio gali tęstis tokios patyčios? Ar tiesa, kad patyčias kenčiantis vaikas stiprėja ar tai tik klaidinga nuomonė?

18 comments

 1. Tai neįkainojamas filmas. Estai yra labai šaunūs, jog išdrįso iškelt į viešumą tokią didelę problemą ir ją atskleisti visu „gražumu”, iki kolei toks elgesys netapo visiška norma.. Į šį filmą įsijaučiau neeiliniai, tai geriausias mano matytas filmas per visą laiką. Apie jį galimą mąstyti ir mąstyti. Taipogi peržiūrėjau ir šio filmo tęsinį „Klasė: gyvenimas po” tai kaip man, taip stipriai gilinusiai į šį filmą, buvo bent nors kokia paguoda, jog Kasparui gyvenimas palyginti gerai susiklostė…
  Esu be galo dėkinga režisieriams už tokį šedevrą.

 2. Filmas tai nerealus,tik labai noreciau suzinoti apie tuos tikrus ivykius,nes niekur nerandu.

 3. Ar bus kada filmo antra dalis 😮 ? O seip tai manau reike paciam susivokti ir padeti kitam ta suvokt.

 4. Sveiki visi
  Noreciau suzinoti ar siame puslapyje galima kelti revoliucija
  pries agresorius ir izeidinetojus

 5. tai gi sis filmas paremtas tikrais faktais.. tai noreciau suzinoti apie tikra istorija daugiau… gal zinot kur galima butu tai pasiskaityti?

 6. O cia jei ta vieta kuri ir mane sokiravo tai Lietuvos mokykloms nedaug tetruksta..

 7. Filmas istiesu yra superinis, kad ir estiskas, bet labai geras. Viena vieta mane labai sokiravo, manau Chiotas supras kuri, pas mus shulese taip nebuvo… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *