Mobilioji GPS aplikacija "Waze"

Prieš keletą dienų pradėjau naudotis „Waze“ aplikaciją, kuri yra nemokama mobiliesiems įrenginiams skirta palydovinės navigacijos socialinė aplikacija. Ji leidžia realiuoju laiku stebėti situaciją keliuose, sudaryti optimalius judėjimo maršrutus, gauti pranešimus ir perspėjimus iš kitų vairuotojų apie eismo kliūtis, spūstis, avarijas, greičio radarus, pasikeitusias vairavimo sąlygas, policijos patrulius ir kt.

Šiandiena važiuodamas Kaunas – Vilnius – Kaunas maršrutu, panagrinėjau šią aplikaciją kiek daugiau, rezultatas patiko, tačiau pilnai dar neištestavau. Keletas pastebėjimų iš mano pusės apie aplikaciją:

1. Aplinkui tave važinėjantys kiti Waze’riai matomi jūsų telefono ekrane.

2. Dauguma kelio radarų jau yra pažymėti jūsų žemėlapyje.

3. Patogų pranešti apie patrulių ekipažą ar įvykusį auto įvykį. Kelionės metu pranešiau apie stovinčius du policijos ekipažus ir viena auto įvykį magistralėje. Kitas Waze’ris pranešęs apie stovintį policijos ekipažą magistralėje, galbūt mane išgelbėjo nuo pokalbio su pareigūnais.

4. Palydovinis greičio matuoklis mobiliajame telefone rodo tikslų greitį.

5. Patogų pažymėti apie nuvažiavusi policijos ekipažą, pašalintą eismo auto įvykį ar prasisklaidžiusią transporto spūstį kelyje.

6. Programoje renkami taškai už pravažiuotą atstumą ir praneštus įvykius kelyje. Tiksliai dar neišsiaiškinau kaip jie čia skaičiuojami, bet aš jau kylu į aukštesne vietą 🙂

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *