Šiais metais sukanka 90 metų, kai buvo atkurta Lietuvos kariuomenė. 1918 m. lapkričio 23 dieną tuometinis krašto apsaugos ministras pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą Nr. 1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Šiuolaikinė Lietuvos kariuomenė yra to laikmečio kariuomenės tradicijų tęsėja, o šiandien lapkričio 23 d. laikoma oficialia kariuomenės atkūrimo diena.

Minėdama jubiliejų Lietuvos kariuomenė šiais metais įvairiuose šalies miestuose – Šiauliuose, Druskininkuose, Tauragėje, Joniškyje, Marijampolėje, Alytuje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje – lapkričio 16-23 d. surengs šventinius kariuomenės dienos minėjimus. Bus laikomos Šv. mišios, pagerbtas žuvusių Lietuvos karių atminimas, vyks iškilmingos rikiuotės, konkursai, karinių orkestrų pasirodymai, bus atidaromos parodos, kariniuose daliniuose vyks atvirų durų dienos, karius ir miestelėnus su švente pasveikins Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviai ir NATO greitojo reagavimo Oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančio JAV Karinių oro pajėgų kontingento naikintuvai.

Ypatingas šių metų dienos akcentas – iškilminga karių rikiuotė Arkikatedros aikštėje Vilniuje ir po jos vyksiantis paradas, kurio metu 800 karių iš visų Lietuvos kariuomenės pajėgų pražygiuos Gedimino prospektu iki Seimo rūmų bei istorinis Kauno ir Ruklos dalinių karių, ginkluotės ir technikos karinis paradas Kaune.

Į šį paradą buvome pakviesti ir mes, krašto apsaugos savanorių pajėgų S.Dariaus ir S.Girėno 2-oji rinktinė. 

Kariuomenės diena – tai visų pirma pačių karių šventė. Šiais metais specialiai Lietuvos kariuomenės atkūrimo 90-mečio proga bus rengiami šventiniai koncertai, į kuriuos pakviesti visi krašto apsaugos sistemoje tarnaujantieji ir dirbantieji. Kariuomenės dienos koncertuose Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune ir Vilniuje su Lietuvos kariuomenės orkestru ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendu koncertuos žinomi Lietuvos atlikėjai. Netikėtais duetais jie moderniai interpretuos populiarias ir gerai žinomas dainas repo, džiazo, folkloro ir net klasikos stiliais.

Lietuvos kariuomenės jubiliejus bus paminėtas ir Lietuvos diplomatinėse atstovybėse, kur tarnauja Lietuvos gynybos atašė. Čia bus rengiami priėmimai, į kuriuos kviečiami šalių, kuriose reziduojama ir atstovaujama, gynybos ministerijų ir kariuomenės pareigūnai, ambasadoriai, gynybos atašė, svečiai iš kitų institucijų. Supažindinant svečius su Lietuvos kariuomenės istorija bus surengta paroda „Kariuomenės istorija fotografijose“, Tado Dambrausko fotografijų konkurso fotografijų ekspozicija, nuotraukose bus pristatoma Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo misija Afganistane.

Norėdami sužinoti kokia programa bus Jūsų mieste, užsukite kam.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *