rj_rekordas_2009

Šuolininkai su virvėmis vis dėlto pasiekė naująjį Lietuvos rekordą! Šuolio aukštis – 70 metrų

Tai – beveik dvigubai pranoksta ankstesnįjį šuolininkų su virvėmis rekordą: 40 metrų aukščio Kauno viešbutį “Respublika”. 

Po nesėkmingos šeštadieninės išvykos į Lenkiją “Vilniaus Rope Jumping Team” komandos nariai, vos spėję grįžti į gimtąją šalį ir numigę kelias valandas, sekmadienio rytą nuvyko prie naujojo objekto – vieno iš GSM bokštų Vilniaus apskrityje.

“Linksma! Nuotaika puiki, – po šuolio praėjus vos keliolikai minučių, portalui Ekstremalas.lt teigė pirmasis nuo bokšto nušokęs 27 metų Dainius Pilypas. – Pirmą kartą šokome nuo tokio objekto, todėl apsaugos sistemas įrenginėjome nuo pat ryto. Šį kartą šokome ne švytuoklės principu, kas įprastai vyksta nuo tiltų ar pastatų. Dabar šokome tarsi pro atvirą lėktuvo liuką žemyn po kojomis.”

GSM bokšto aukštis – 80 m, sistemos buvo įrengtos 75 m aukštyje, o šokinėta nuo 70 metrų aukščio. Vilnietis ekstremalas skriejo žemyn apie 50 metrų, po to virvė šiek tiek pakreipė skrydžio kampą. Laisvo kritimo laikas – maždaug 5 sekundės. Tiesa, pasak D.Pilypo, nuo Kauno “Respublikos” viešbučio šokti buvo šiek tiek sunkiau nei nuo GSM bokšto.

Kitas adrenalino fanatikas nuo bokšto gali nušokti maždaug tik po valandos, todėl šiandien, matyt, nušoks dar tik keli “Vilnius Rope Jumping Team” nariai.

“Vietos nenorime sakyti, – šypsojosi rope jumping pradininkas Lietuvoje Arvydas Vasiliauskas. – Nes tikimės čia dar pašokinėti ne vieną kartą.”

Sekmadienio naktį iš kaimyninės Lenkijos grįžę “Vilnius Rope Jumping Team” nariai, kiek nurimus emocijoms dėl tenykštės nesėkmės, patikslino, kad nuo 150 metrų aukščio kamino Lenkijoje jie nešoko dėl kelių svarbių priežasčių: “Kaminas buvo techniškai itin prastos būklės, lipant trūkinėjo betonas, laiptai supuvę, toje vietoje vyko darbai, mus gainiojo apsaugininkai, o be to, pūtė labai stiprus vėjas. Mes esame ekstremalai, bet – ne savižudžiai.Tačiau 150 metrų aukščio objektų dar rasime.” 

Perpublikuota: Ekstremalas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *