Kuo susiję pinigai ir draugai?

Yra du tikslūs posakiai – draugą pažinsi bėdoje ir baigėsi pinigai, baigėsi ir draugystė. Tokie žmonės pagrinde ieško naudos sau ir nesvarbu ar tu esi draugas ar ne. Tokia situacija nutiko ir man, viskas per tuos pinigus.

Vienam mano draugui nutiko bėda, jis paprašė manęs pagelbėti vienu, kitu klausimu, tačiau negalėjau pagelbėti, nes mano žinios toje srityje neperdidžiausios. Tuomet paprašiau kito savo gero, dabar tik  draugo pagalbos. Jis man padėjo,  kadangi savo srityje yra specialistas. Kaip sakoma tam ir yra draugai, kad nutikos bėdai visada padės. Atsidėkoti pagelbėjusiam draugui tikrai turėjau atsidėkoti, tokie dalykai neužmirštami ir vėliau ar ankščiau pagelbėsiu jam kuom galėsiu.

Antra situacija buvo labai panaši, netgi galima sakyti, kad man nutiko bėda (kam įdomu mano broliui). Ir vėl aš kreipiausi į ta patį savo srities žinovą draugą. Ir kas labiausiai supykdė tai, kad už pagalbą paprašė pinigų. Negaila juk, padėjo, tačiau aš niekad neprašyčiau iš draugo pinigų už tai, kad padėjo. Jei jau kažkokia situacija, kad reikia pinigų, tai galima paprašyti, o ne paklausus ar ka nors skoloje, išrėžia tikslią pinigų sumą. Niekada nepasilgčiau taip su draugu.

Analogiška situacija gali pasitaikyti ir jums, pvz: kažkur toli važiuojat ir sugenda jūsų mašina. Jūs paskambinate savo draugui, o jis atvažiavęs jums pagelbėti, nesulaukia kol jūs pasiūlysit jam apmokėti už kelionę, o pats paprašo, kad sumoėtumėt už jo pravažinėtą kurą, nes juk pas jus atvažiavo.

Man tokie žmonės nemėgstami, o tuo labiau draugai kuriems rūpi tik pinigai, ir turi kvailą požiūrį – man gyventi juk irgi reikia.

13 comments

 1. Tai koks čia draugas, jei nesusiproti pats paklausti dėl atsilyginimo. Miesto vaikai nebent. Kai pats viską sunkiai uždirbi ir kiti tuom atsainiai naudojasi ir prašo vis pagalbos, o pačiam sunkiai sekasi ką prisikviesti… Nenuskriaudė dar taves gyvenimas, lai ir neskriaudžia, visi skirtingai priima patirtį.

 2. Viskas ir parasyta, tik nepamineta kokia beda nupasakota (niekam ir nereikia zinoti, nes tai neaktualu). Paguodos man nereikia, o jei ir reiketu zinau kur kreiptis.

 3. Ciotai, nu is taves tokio straipsnio nemaniau kad galima tiketis 🙂 bent jau reikejo viska aprasyti kaip buvo istikruju.. paguodos ieskai ryskaiai..

 4. @Arturas – Nesvarbu kiek kartu padėsi draugui. Juk draugai tam ir yra, kad nutikus bėdai visada padės ir neprašys sumokėti pinigų.

  @vienos tiesos nebuna – „kai kuriu asmenu finansine padetis krizes metu yra prasta ir nedekinga “nuolat padedineti”“. Jei draugas negali tau padėti dėl kažkokių priežasčių, nebutinai pinigų, jis ir pasakys, sorry, pas mane tokia ir anokia situacija ir tikrai negaliu padėti.

  @Dominykas – niekas ant galvos ir nesėdi, pats pagalvok ką šneki, nutiktu kokia nors bėda tau ir niekas nepadėtu iš pašalinių, o va draugai tau išties ranką bet kokioje situacijoje. Nesuprantu apie kokė sėdėjimą ant galvos šneki. Kaip minėjai nusimanai kompiuteriuose, o 0 aš tarkim ne, būtum mano geriausias draugas nepadėtum man jei sugestu kompiuteris??

  @K – Kas per daug tas nesveika, visiškai sutinku. Tačiau koks skirtumas ar ta bėda kompiuterio taisymas ar ne, man rodos niekas iš jūsų nesupranta ką reiškia žodis BĖDA, o gal jūs suprantate jį kitaip?

 5. Dėl kompiuterių taisymo, tai turiu kaimyną, kuris buvo įsigudrinęs kas antrą dieną kviestis. Vieną dieną sutvarkau, sekančią dieną jo vaikis prikliksi mirc’e „free sms“ ir „free porn“ linkų, ir turėk bėdą… gal kokius 7-8 kartus ėjau. Nepadėjo nei ugniasienės nei antvirusinės…. paskui paprašiau visų kaimynams sakyti, kad manęs nėra namie.

 6. Nesu ėmęs pinigų už paslaugas nuo draugų, net kai pasiūlydavo. Žinoma paslauga paslaugai nelygu. Bet iš draugo pinigų prašyti tikrai nereiktų, jau geriau pasakyti kad laiko neturi ar pan..

 7. Klausimas paprastas: ar ta paslauga antrą kartą buvo kompiuterio taisymas? Iš asmeninės patirties žinau, kad daugelis tai nelaiko kažkokiu rimtu darbu (2-3 valandų krapštymąsi esant rimtesnei bėdai) . Ir tada prasideda – ar tu galėtum (aišku nemokamai) mano dėdei, tetai, broliui, pusseserės vyro motinos draugei ir pan…. va tada ir verta paprašyt $$$ vien tam, kad daugiau nebeprašytų. Nes kiek supratau, pirmąkart sutvarkė nemokamai.

 8. Turiu draugą, kur prekybos centre dirba. Gerai išmano. Jis man nemokamai pieną turi duoti. Taip?

  Kažkaip… Tu gal „komunizme“ per ilgai gyvenai? Kodėl tau išvis kažkas kažką turi duoti nemokamai? Ne per gerai? „Ai jo, taigi mes draugai. Kas kad metus nesimatėm. Draugai. Nu davai, padaryk, ką? Ė, nu? Kamon?..“

  Dėl tokių dalykų aš ir negyvenu Lietuvoje dabar. Pasaulyje yra du-trys žmonės dėl kurių ranką nusišaučiau jei reiktų, bet visiems seniai yra pasakyta – jeigu problema su kompais – manęs neklauskit, nes man to pakanka ir darbe. O jeigu reikia „paslaugos“ draugo draugui – tegul jis būna malonus ir susimoka. Bent už benziną. Iš mandagumo.

  Čia ne dėl pinigų troškimo. Čia tam, kad ant galvos man nesedėtų, nes „išmanau savo dalyką“.

  captcha: 3eer 🙂

 9. Kodėl kvailas požiūris? Pinigai ant medžių neauga. Iš ko sprendi, kad rūpi TIK pinigai? Jei tau tai nepriimtina, kodėl vadini juos draugais? Pagal apibrėžimą netinka. Ir dar sakoma – su kuo sutapsi, tuo ir pats tapsi.

  ankščiau -> anksčiau

 10. Ar nepagalvoji, kad tas tavo draugas jauciasi isnaudojamas ir irgi nusivyles draugyste. Be to, paslauga paslaugai nelygu. Jei reikia kazkur toli vaziuoti, tai neabejotinai susije su papildomomis islaidomis kurui. Viena karta – ok, draugas, galima padeti. Antra karta ir neuzilgus – gali kilti naturali reakcija, ar tu nepradedi tuo piktnaudziauti. Dar galima prideti, kad kai kuriu asmenu finansine padetis krizes metu yra prasta ir nedekinga „nuolat padedineti“ draugams vadinamojoje bedoje (dar vienas niuansas – tai, kas tau atrodo beda, kitam gali atrodyti menkniekis). Ir is to, ka parasei (visu situacijos detaliu nezinau), panasu, kad esi gana savanaudiska asmenybe. No offence, just my humble opinion.

 11. Nesutinku su tavo pozicija, juk paprašytos paslaugos kainuoja kito žmogaus laiką, sutinku, kad pažįstamui galima kartą kitą padėti nemokamai, kitaip sakant iš draugiškų paskatų, tačiau jei jau imta suteikta pagalba dažniau naudoti, tai apmokestinimas yra reikalingas. Kitas aspektas, jei kitas žmogus padaro tau kažkokią paslaugą, tu jausies jam skolingas, tai čia lig ir normalu atsidėkoti kažkokia parama nebūtinai finansine, tačiau jei žinai, kad tam žmogui yra sunku su pinigais, tai manyčiau čia būtų geras atlygis.

 12. Seip zinai jei i tave pastoviai kreiptusi ir ne del to kad tu jam padetum, o jo draugam viska darytum tai zinai, zmones gaista laika ir danai taip, tai nera ko pykti, jai pats nesupranti.

  O zinai del pinigu kad padejo, atveziavo, paveze, tai zinai normlus iskart pasiulo atlygi, nes zmogus savo kura sudegino, net nera klausimu ar laukimo kol pats prasys atlyginio, nebent susitari kad pinigu nera ir padeti gali… bet zinai jei pastoviai taip darytum, tai neturesi tikrai draugu 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *