Prieš porą savaičių prasidėjo dabartinio mano dalinio, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, organizuotos kompiuterinės konfliktų ir taktinių situacijų simuliacijos sistemos JCATS (Joint Conflict and Tactical Simulation) pratybos, kurios šiandiena jau pasibaigė. Šios pratybos, naudojant kompiuterinę konfliktų ir taktinių situacijų simuliacijos sistemą, vyko generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje (Vilniaus r.), kuriose buvo tobulinami bataliono gebėjimai planuoti gynybines operacijas.

Pirmoji pratybų savaitė buvo šiek tiek lengvensnė ir mažiau įtemptesnė, kadangi vyko pasiruošimas ir susipažinimas su JCATS simuliatoriaus programa. Šią programą „įkandome” gan greitai, kadangi ji panaši į elementarų strateginį žaidimą.

Pirmosios dienos buvo susipažinimas su simuliatoriaus tam tikromis funkcijomis, nes jų ten begalės, ir visos labai painios, o antrąją svaitės dalį buvo tobulinami bataliono gebėjimai planuoti gynybines operacijas.

Antroji savaitė vyko daug įdomiau, rimčiau, didesniame karių rate, kadangi pirmojoje savaitėje dalyvavo tik operatoriai, kuriems priklausiau ir aš. Antrąją savaitę prisijungė ir vadovybė, kuri ištisai mums vadovavo ką, kur ir kaip daryti. Mes nebūtume prasivertę be jų, kaip jie be mūsų. Mes žinojome viską ką reikia greitai daryti programos atžvilgiu, o vadai – ką, kaip ir kur išdėstyti, perkelti, pulti ar atsitraukti 🙂

Pripažįstu, kad niekada nemėgau veiklos susijusios su topografija (žemėlapiais), bet šiame simuliatoriuje tai vertas dėmesio dalykas, kuis man patiko net daugiau nei labai. Daug įgudžių gavau taktikos srityje, nors kai kuriais atvejais buvau pranašesnis savo asmeninėmis žiniomis ir už vadovaujantį priskirtą vadą, bei prisiminiau ir patobulinau savo topografijos žinias.

Jei kada tektų pakartoti tokio pobūdžio pratybas, nekiltų jokių abejonių.

Trumpai apie JCATS programą: Kaip jau minėjau, ši kompiuterinė konfliktų ir taktinių situacijų simuliacijos sistema yra tarsi kompiuterinis strateginis žaidimas, kuriame viskas atrodo daug rimčiau. Realus laikas valandų atžvilgiu ir karinių pajėgų dydžiu. Visi kariniai padaliniai realus, atsižvelgiant į dabartines mūsų Lietuvos karines pajėgas.

* Daugiau nebežinau ar galima pasakoti, tačiau šią, o gal net ir platesnę informaciją, galite susirasti internete 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *