vs

Du „Akropoliai“, vienas Lietuviškasis – prekybos ir laisvalaikio centras, antrasis Graikiškas – miestų centrai su įtvirtinimais ant aukštesnių kalvų 🙂

Kas tai?

Akropolis (LT) – prekybinės paskirties pastatas ar pastatų kompleksas, kuris, siekiant efektyviai panaudoti sklypą, paverstas pramoginiu provincijos moksleivių ir agrovilniečių traukos centru.

Akropolis (GR) – Miesto dalis su įtvirtinimais, iškilusiais ant aukštesnės kalvos ir atlikusi gynybinę funkciją. Dabar – lankomiausia turistų vieta ir prostitučių namo į Albaniją siunčiamų atvirukų herojus.

Kas pastatė?

Akropolis (LT) -Trys broliukai Marcinkevičiai. Nuo načnyko Vilniuje prasidėjo branduolinė kapitalo reakcija ir per investicinius čekius ir keletą parduotuvių mutavo į „Akropolius“.

Akropolis (GR) -Akropolį ir Partenoną (karinės bobos šventyklą) valdant Perikliui pastatė pagrindinis Atėnų architektas ir miesto planuotojas Fidijas.

Stipriausi koziriai:

Akropolis (LT) – Dydis, strateginės vietos, psichopatiška pelno marža ir visuose „Akropuoliuse“ esanti maistinė „Maxima“, kur atėję sūrio žmonės nusiperka žoliapjoves ir dar lieka patenkinti. Biologinės atakos metu 10000 žmonių valgydami pusfabrikačius ir pardavėjas ten išgyventų 15 dienų.

Akropolis (GR) – Ginybinis patikimumas. Jei Atėnus pultų turkai, Akropolyje galėtų apsistoti valdžios atstovai ir kariai, o 150 metrų aukščio plokščiakalnis būtų ideali vieta snaiperiams.

Kas būtų,  jei jonebūtų?

Akropolis (LT) – Namų ūkiuose sumažėtų „Optimos linijos“ prekių ženklo, o ant Šeškinės kalno būtų išlikęs unikalus 10000 metų senumo paskutinio ledynmečio reljefas.

Akropolis (GR) – Lietuvos ir Latvijos „Akropoliai“ vadintusi pagal kitą Graikijos kultūrinio paveldo objektą. Greičiausiai „Moones“ (gr. „Kūšys“) arba „Skata“ (gr. „Šūdas“).

Numatoma plėtra

Akropolis (LT) – Šiuo metu veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.Artimiausi planai: Lietuva – skubėk pavedžioti paskutinį kartą šunį Vingioparke.

Akropolis (GR) – Nors žinomiausias akropolis stovi Atėnuose, jų dar yra Arge, Tėbuose, Korinte, Bratislavoje ir Edinburge. Projektų plėtra baigėsi prieš 25oo metų ir artimiausiu metu jokių naujų projektų nenumatoma.

Lankomumas

Akropolis (LT) – Vilnius – 42000 žmonių per diena ir vidutiniškai 15 milijonų per metus. Kaunas – 34000 per diena ir 12 milijonų  per metus. Klaipėda ir Šiauliai dar mažiau …

Akropolis (GR) – Akropolio ansamblio lankomumas yra 2 milijonais mažesnis už Vilniaus „Akropolį“ ir siekia 13 milijonų žmonių per metus.

Reikšmė čiabuviams

Akropolis (LT) – Šeškinės simbolis. Kol kas didžiausia vieto kokiai veiklai: šeimos piknikams, pirmam ir kartu paskutiniam pasymatimui, gera vieta palikti nepageidaujamą veiką arba senuką.

Akropolis (GR) – Kelia gyventojų pasididžiavimą valstybe ir jos istorija, tarnauja kaip šalies simbolis ir vizitinė kortelė.

1 Comment

  1. Nežinau kaip ten su Vilniaus akropoliu, Bet Kauno akropolis tikrai labiau turistams draugiškas nei Atėnų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.