Ir vėl prasideda mano žodžio laisvės, bei nuotraukų talpinimo draudimas. Neįvardinsiu pavardžių, tačiau paminėsiu, kad tai aukštesnio karinio laipsnio asmenys, kurie gal būt per daug atlieka ir vadovauja, nei nurodyta jų pareiginiuose nuostatuose. Šis kartas nėra pirmas ir manau tikrai ne paskutinis. Nelabai supratau ar man tiksliai buvo draudžiama ar gąsdinama atitinkamomis priemonėmis, tačiau turimos žinios, konsultacijos leidžia nepasimesti situacijoje.

Iš pradžių panašių „nemalonumų“ turėjo mano draugas, vėliau draudimai prasidėjo ir man. Šiai dienai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadovybei teko susitaikyti ir sutikti, kad aš neplatinu slaptų nuotraukų ar kuriu antireklamą, o priešingai, reklamuoju ir populiarinu Savanorių pajėgas socialinio tinklapio pagalba ir atskiru neformaliu Savanorių bendruomenės puslapiu. Manau, kad tai pagirtinas pasiaukojimas tarnybai ir jos populiarinimui.

Tačiau šį kartą labai nustebau, kadangi buvau primygtinai paprašytas visai kito dalinio, dabartinės mano tarnybos vietos, aukštesnio karinio laipsnio asmens, išimti iš savo puslapio ir socialinio tinklapio visas Savanorių pajėgose tarnautu metu darytas nuotraukas, kadangi jos yra ale „slaptos“ arba tose nuotraukose yra užfiksuoti tarkim karinių automobilių numeriai, kariuomenės ginkluotė. Tai gal uždarome KAM.lt puslapį, juk ten pilna ale tokių „slaptų“ nuotraukų? Nebeorganizuojam valstybinių švenčių minėjimų, kadangi kiekvienas miestelėnas gali nufotografuoti ir patalpinti tiek tų karinių automobilių numerius ar ginklus.

Trumpai prie reikalavimų sąrašo paminėčiau, kad nė viename puslapyje ar soc. tinkle nebuvo nuotraukos su mano naujos tarnybos vietos skiriamaisiais ženklais, tačiau buvo reikalaujama (o gal tik prašoma) paslėpti skiriamuosius ženklus.

Grįžtant ir kalbant apie miesto renginius, po 2011 kovo 11 dienos minėjimo prie karo muziejaus Kaune, facebook’o platybėse atsirado pora naujų mano nuotraukų, tačiau ne mano patalpintų. Džiaugiuosi, kad galiu reprezentuoti Lietuvos kariuomenę, o ypač savo tarnybos vietą, miesto gyventojams ir svečiams, skatinti jaunąją kartą pasirinkti kario profesiją, tačiau ar reikia mane kaltinti, kad tarnybos metu turėjau dalyvauti miesto šventėje ir dar dėvėti skiriamuosius dalinio ženklus? Nuotraukoje puikiai matosi beretės kokardą, tačiau jokiais būdais aš jos neužtušuosiu ar slėpsiu, kadangi pažeisčiau nuotraukos autoriaus Jono (pavardės neminėsiu) autorines teises, už kurių pažeidimą baudžiama.

Tikiuosi greitu metų tam tikri asmenys supras savo klaidas viską slepiant nuo visuomenės ir pradės patys populiarinti kario profesiją, Lietuvos kariuomenę ar tam tikrą dalinį 😉

15 comments

 1. IR AS PERKELSIU SAVO KOMENTARA IS FB.

  PALYGINIMUI APIE AUKSCIAUSIO LYGIO JAV SPECIALISTUS, PAEMUSIUS IR TIESIOG SUDELIOJUSIUS TASKUS ANT i. Taigi palyginimui ir pamastymui siulyciau perskaityti tiek kariuomenes “cenzoriams“, atstovams, tiek paprastiems zmogeliams ir kariams ir pamastyti. 🙂 „It is everyone’s responsibility in the department to make sure they are doing all that they can to protect our information and our information systems.“ ; „The world of Web 2.0 and the Internet provides these AMAZING opportunities to COLLABORATE“. It not only promotes information sharing across organizational boundaries and with mission partners, but also enables deployed troops to maintain contact with their loved ones at home. Until now, most servicemembers have been able to access social media platforms from their government computers, but policies have not been consistent across the department. The Marine Corps instituted a policy in early 2007 blocking Marines from accessing these sites through the Marine networks. Marines have, however, been permitted to access the sites from personal computers.

  cituotas tinklalapis http://www.army.mil/-news/2010/03/01/35116-new-policy-authorizes-social-media-access-with-caveats/index.html
  p.s. tai tik paprasciausias pavyzdys, ir neteigiu kad LT mes turime jo laikytis, tik siulau kaip tai galetu buti teisiskai sureguliuota musu didziai gerbiamu ir be galo daug dirbanciu KARIUOMENES TEISININKU 😀 taigi, vis gi esame suauge, atsakomybe galintys prisiimti asmenys, tarnaujantys viename ar kitame dalinyje. labai gaila, kad musu kariuomenes atsakingi asmenys is muses daro drambli, ir mato kazka jau tokio baisaus paprastose, standartinese, nieko nesmeizianciose ar izeidzianciose, zeminanciose, ar kazka itin slapto, apart kariniu transporto priemoniu valstybinius numerius, bei standartinius ginklus, kurie taip pat naudojami viesuose kariuomenes reprezentavimo renginiuose paviesinanciose nuotraukose. ponai karininkai, pamastykite truputi placiau, pasiziurekite kas dedas ne tik savam kieme, bet ir kaimynu, kaip jie reprezentuoja savo kariuomene ir ja didziuojasi pradedant soc. tinkluose ir baigiant kariu rasomais straipsnais ir destant ju bei tarnybos kolegu patirti tarnyboje. o apie A.J konkretu atveji, jo tarnybos vieta (dalinys) bei padalinys nera slapto pobudzio, kuriame galiotu visiskai kiti standartai, taisykles susijusios tiek su dalinio viesumu, tiek kario asmenybe. taigi, pasiulymas vienas – JEI TIEK REIKALU KYLA DEL “paveiksliuko“, KA DARYSIT KAI KILS RIMTOS PROBLEMOS PONAI KARININKAI 😉 RESPECT! 🙂

 2. Neturiu tikslo kažkam kenkti ir trukdyti. Priešingai, čia jie labiau man kenkia, kišdamiesi ne ten kur jiems reikia. Yra tam tikros institucijos, kurios dirba tuo reikalu, turi kompetetingus darbuotojus.

  Postus haidina sistema pagal komentarų vertinimą. O apie tą „šliaužiojimą pripisęs“, galiu drąsiai paneigti ir atkreipti dėmesį, kad tavęs ten visai nebuvo. Taip, buvo po tarnybos atsigerta alaus, bet ne iki tokio lygio kaip parašei ar buvo tavo draugai, „rimti“ kariai – savanoriai. Tad kartais atkreipk dėmesį ką sakai. Įdomu koks „šventuolis“ buvai misijoje? Gal nepradedam apie tai dar kalbėti?

 3. 🙂 Is esmes vaiku darzelis.. 😀 pakomentuosiu vienos.. pazystamos serzantes.. zodzius 😀 JI ilga laika dyrbo vaiku darzelyje, poto mazino etatus ir nuejo darbo jieskotis i kariuomene 😀 skirtumu mazai rado.. Na bet.. Kodel reikia trugdyti savo tokiais pasireiskimais,kitiems tarnauti 🙂 ??? Ciortai jei negerbi saves tai nors tarnybos draugus gerbk.. 😀 beto ir pats neangelas esi 🙂 atsimenu sliauziojei pripises mokomajam pulke.. 😀 per tuos UV1 atsiskaitymus ar kokius ten… praeita vasara. Nehaidink postu.. Ar teisybe akis bado 😀

 4. prie to, kad tokias problemas keli į internetą, nepalieki asmeniniuose reikaluose. dar pradėk kelt į savo blogą, kada atsikėlei, ką valgei… sick… dienoraštį slaptą jau geriau užsivesk,nei į internetą kelk.o apie „viešinimą“ tai popierinė ta mūsų kariuomenė, kaip bebūtų gaila… kas tikrai motivuoti patys žino kur ieškotis informacijos ir nereikia grūst „gražių nuotraukų“ ir pagyrų kaip čia viskas gražu kariuomenėj. O per tokį viešinimą, propogandą mokyklose ateina tokie tik, kad gražios uniformos, duoda pašaudyt, „kietų nuotraukų į facebook`ą įsimest su ginklais“ jokios rimtos motyvacijos. Jei gauna streso per kursus, mokymus prasideda tarnybiniai raštai, kad su jais žiauriai elgiamasi, kad „duxina“ nors iš tikro tik balsas būna pakeltas.. Nafik toks viešinimas jei atrabotkės prirenka/prisirenka.

 5. Prie ko čia verkšlenimas ar užuojauta? Jūs geriau pažiūrėkite iš kitos pusės – viešinkite ką veikia mūsų kariuomenė, kad visi žinotų kokie mes esame, ką mes veikiame, kuo užsiiminėjame. Dabar susidaro toks vaizdas, kad kariuomenė niekam nereikalinga, gyvena iš žmonių pinigų. Įrodykite, kad taip nėra.

 6. Nesuprantu… tokius įrašus bloge rašydamas nori sulaukt užuojautos ar ko nors kito ? Matomai nuo tarnybos daug laisvo laiko yra, išnaudok savišvietai, sportui, žodžiu savęs tobulinimui. Kariuomenei ir pačiam bus daugiau naudos, nei iš verkšlenimų internete kaip tave skriaudžia.

 7. Tikėjausi, Vilmi, sulaukti tavo komentaro su panašiu turiniu. Kaip pameni, mūsų nuomonės nesutampa, tačiau turiu didelį ratą žmonių, kurie palaiko mane ir sutinka su manimi. Man gaila, kad tu taip žiauriai pasikeitei kaip žmogus, į blogąją puse. Tu pats nesupranti ko nori iš kariuomenės, tai ką gali kalbėti apie mane?

 8. Ciortai 😀 realizuok save kitoje veikloje.. karo zurnalisto is TAVES nebus.. nebent tik karo juokdarys. Pats spjauni i sulini is kurio geri vandeni 🙂 ryskiai esi vaikysteje turejes traumu =) kad nesupranti elementariu dalyku. .. Beje o tas draugas Ne Pilypas kartais .. Kuri bandai kopijuoti per visus galus 😀 .. Tikriausiai sita komentara istrynsi.. Nes Teisybe akis bado.. na betkuriuo Atveju, tokie tavo Straipnsiai Kaip sis irodo tik tavo esama bailuma, nes tikiesi kazkokio palaikymo is zmoniu.. protyngi zmones kurie supranta Tikrai nesizemins taves palaikydami.. O Durnu kurie nesuvokia visada atsiras 🙂 na betkuriuo Atveju As gedijuosi, Kad Lietuvos kariuomenėje yra tokiu KARIU kaip tu.. Kurie daro GEDA Betkurioms pajegoms.. Sekmes kariaujant patciam su savimi.

 9. Perkelsiu savo komentarą iš „Feisbuko“. Kaip ir visur, šioje srityje reikia sveiko proto. Socialiniai tinklai ir tinklaraščiai atveria neįtikėtinai efektyvias ir visiškai nekainuojančias tarnybos populiarinimo galimybes, ir tik atsilikėliai gali to nesuprasti. Kita vertus, 90 pro…c. žvalgybos informacijos surenkama iš viešų šaltinių. „Kietos“ ginkluotės, technikos ir pan. nuotraukos internete (kad ir KAM puslapyje) yra atskirtos iš konteksto, jos nepavojingos. Tuo tarpu „suasmenintos“ nuotraukos gali suteikti daugybę specifinės informacijos, kurios nedetalizuosiu dėl vietos stokos. Neveltui mūsų sąjungininkų – JAV ir kitų valstybių – ginkluotosiose pajėgose galioja griežti draudimai kariams skelbti savo nuotraukas su uniformomis, ginklais, nurodyti savo tarnybos vietą ir kt. Šiuolaikiški išmanieji telefonai su aukštos raiškos kameromis fiksuoja ne tik vaizdą, bet ir tam tikrus metaduomenis. Todėl geros kvalifikacijos specialistui nesudėtinga kartais išgauti net fotografavimo vietos GPS koordinates. Tad jūsų nuotrauka prie Humvee „ten kur reikia“ gali suteikti papildomų duomenų ne tik apie jus, bet ir apie vietą, kur tas Humvee stovi. Reziumuoju: kary, prisimink OPSEC!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.