Sveiki, blogo skaitytojai.

Šiandiena trumpai apie kurą ir jo brangią kainą už litrą. Ryte atsidaręs el. paštą, radau laišką, kurį atsiuntė, o tiksliau persiuntė viena pažystama. Laiško pavadinimas buvo „Visiems vairuotojams. Geras sumanymas„. Pagalvojau, kad reikia perskaityti, nors pastaruoju metu mažokai pats vairuoju.

Pradedant skaityti laišką supratau apie ką eina kalba ir ko siekiama. Perskaičius truputi daugiau supratau kurių degalinių tinklą norima sužlugdyti, nes juk jis šiuo metu Lietuvoje geriausiai „stovi“ !? Kad suprastumėte apie ką aš kalbu, įkeliu ir laiško ištraukos kopiją, prisidėdamas prie jame esančio prašymo išplatinti dešimčiai žmonių (čia jį kelis kart daugiau perskaitis nei siuntinėčiau).

[… Visiems vairuotojams. Geras sumanymas

Perskaityk iki galo!

Degalų kainos stiebiasi aukštyn. Dar truputis,- ir pasieks ~4,5 LTL už litrą, o paskui gal ir dar daugiau. Sekantis pasiūlymas turi daug daugiau prasmės, nei kampanijos „nepirk degalų šiandien“, pravestos prieš keletą mėnesių. Degalų gamintojai tik juokėsi, nes žinojo, kad netęsime akcijos nepirkdami kuro visiškai tuo tik kenkdami sau. Tai kenksmingiau mums, nei kelia problemų jiems. Mąstant apie tą sumanymą, gimė įdėja, kuri gali atnešti realią naudą. Perskaityk, prašau ir prisijunk!

Degalų įmonės ir OPEC šalys vis mano, kad litro kuro kaina yra žema. Todėl turime imtis radikalių veiksmų, siekdami pamokyti juos, kad tai perkantieji, o ne parduodantieji, kontroliuoją rinką. Kai kainos auga kiekvieną dieną, mes, vartotojai, turim imtis veiksmo. Vienintelis būdas, kad pamatytume, kaip kuro kainos krenta žemyn, yra kažkieno piniginės turinio sumažinimas neperkant jo kuro. Ir galime tai padaryti IŠVENGDAMI nepatogumų.

Štai sumanymas:

Iki metų pabaigos NEPERKAME JOKIŲ DEGALŲ iš dviejų didžiausių kuro įmonių: BP(Statoil) ir STATOIL. Jei jie neparduos kuro, bus priversti sumažinti kainą, jei sumažins kainą, kitos įmonės bus priverstos pasielgti taip pat. Bet, kad pasiekti efektą, reikia, kad šios įmonės netektų milijonų klientų. Priešingai nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, tai visai lengvai pasiekiama. Skaityk toliau ir sužinosi ,kaip pasieksime milijonus. …]

Tai ar prisidedate prie Statoil degalinių tinklo žlugdymo dėl mažesnių kuro kainų visose degalinėse? O gal jums patinka mokėti ir permokėti daugiau nei reikia?

7 comments

  1. Tai yra reklaminė akcija, nes per tokias, a la protesto akcijas „nukentėjusioji“ bendrovė gauna labai daug žiniasklaidos ir „word of mouth“ platintojų dėmesio. Gerai pastebėta dėl benzino, kurį ir Statoilas, ir Lukoilas vežasi iš ten pat – Mažeikių naftos (didžiają dalį), tik savų chemikalų primaišo ir gaunasi tas puikus ir unikalus benzinėlis.

  2. Čia jau jų problemos, kad nesuprata iš ko susideda kuro kainos, degalinių antkainis sudaro apie 5% nuo visos kainos (http://www.saltinis.eu/ekonomika/benzino-kainos-analize/). Tai, kad Statoil degalinėse benzinas keliais centais brangesnis už Lukoil, galima paaiškinti jų teikiama aukštesne aptarnavimo kokybe.

    Be viso to, šitas laiškas sugalvotas ne lietuvio, jis tik išverstas iš Anglų kalbos, nes mūsų šalyje BP beveik nefigūruoja.

  3. O gal tai ne konkurentai, o tiesiog žmonės pasipiktine aukštomis kainomis? Juk šiais metais vasaros pradžioje kelis karus Audi klubas organizavo protesto akcija prieš aukštas kuro kainas, važinėdami po tam tikras degalines ir už centus pildavosi kurą, ir taip po kelis kartus toje pačioje degalinėje.

  4. Aš irgi tikiu, kad tai buvo sugalvota vieno iš konkurentų, kaip pigus konkurentų žlugdymas pasinaudojant žmonių nesupratingumu…

    O į teismą nepaduosi, nes grandininius laiškus sunku atsekti ir jeigu atsektum iki pirmo siuntėjo, tai tikriausiai būtų vienkartinis emailas siųstas per proxy.

  5. Aš ne teisės specas, bet manau, kad Statoil gali kreiptis į teisėsaugą, kad išsiaiškintų kas čia tokią genialią akciją sugalvojo. Labai nustebčiau, jeigu tai būtų paprastas pilietis niekaip nesusijęs su Statoil konkurentais 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *