Dalinuosi naujiena, kuri man tikrai yra vertinga, manau ir jums. Prisiminimai iš tarnybos Krašto apsaugos savanorių pajėgose, kurių užsiėmimai vykdavo būtent šiame forte, beveik visą vasarą pradirbta statybų firmoje, kuri kaip tik ir įrenginėjo šį fortą…

Turime džiugią žinią Kauno tvirtovės mylėtojams – Kauno tvirtovės VII fortas atveria savo vartus bei duris lankytojams! Iki pilnaverčio muziejaus dar toli, tačiau jau dabar kiekvienas besidomintis gali aplankyti fortą kaip turistinį objektą. Šiuo metu dirbame penktadieniais bei savaitgaliais, lauksime jūsų nuo 10:30 iki 18 val. VII forto informaciniame centre, įrengtame kareivinių kairiajame sparne. Nuo vasaros bei turistinio sezono pradžios dirbsime beveik kiekvieną dieną (atsižvelgiant į jūsų susidomėjimą )

Ekskursinė programa sudaryta iš 45 min. trukmės kelionės po fortą, kurios metu išgirsite bei pamatysite daug įdomių dalykų Kareivinių salėse jau pradėjome rengti istorinę ekspoziciją. Bilietukai bus labai gražus, dėl to kažkiek mokami (bet tikrai nebrangūs – 6 Lt suaugusiam, 3 litai vaikui, 0 litų vaikučiui). Be to, kaip gerai žinoma kiekvienam muziejininkui – naujai atsidariusio muziejaus pirmasis tūkstantis bilietų nešą laimę visam gyvenimui!

Kartu su ekskursiniu aptarnavimu VII fortas yra parengęs keletą edukacinių programų, skirtų Lietuvos moksleiviams. Mūsų edukacija skirta tiems, kurie nesiruošia apsiriboti privalomu mokyklos žinių lygių, o siekia tikrojo pažinimo bei aukštos erudicijos. Jau siūlome šias programas:

1. Ginklo kelias: nuo titnago iki kulkosvaidžio. XIX — XX a. šaunamųjų ginklų istorija gyvai.

2. Pirmasis Pasaulinis karas Lietuvoje: per svetimų valstybių dvikovą savosios valstybės atkūrimo link.

3. Kauno miesto istorija jo žemėlapiuose: gimtojo miesto raida XVIII — XX amžiuose.

4. VII fortas — lietuviška tragedija: Žydų genocidas VII forte 1941 metais.

Ir jau kaip tai tapo įprasta mūsų forte, bus daug įdomių renginių – nuo Atvirų vartų dienos iki teatralizuotų karo istorijos festivalių, nuo sezoninių pratybų iki gimtadienių jūsų vaikams (ir anukams )

Pagarbiai,

Kauno tvirtovės VII forto įgula.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *