Sveiki, tinklaraščio skaitytojai. Norėtusi trumpai užsiminti ir paagituoti jus ten, kur dauguma lietuvių net nenori būti, retas kuris būna. Kalbu apie Lietuvos kariuomenę.

Daugelis lietuvių džiaugėsi, kad panaikino privalomąją karinę tarnybą, nors sklinda šnekos, kad seime vėl bus svarstoma apie privalomosios karinės tarnybos sugrąžinimą, kurią patvirtins arba ne iki metų galo, arba palikimą tik būtinąją karinę tarnybą. Kelios dienos atgal, skaičiau Ą. Bagdono ir Buržujaus straipsnius, kuriuose rašoma, kad nereikia Lietuvoje turėti kariuomenės, nes bet kokiu atveju Lietuva neapsigintų ir tai tik didelių pinigų švaistymas į orą. Aš manau, kad Lietuva turi turėti kariuomenę ir nesvarbu kokios ji sudėties ir ar apgins tėvynę ar ne. Gal žmonės kurie taip sako susidarę klaidingą nuomonę?

Norėčiau pacituoti Altajaus ir Buržujaus komentarus, tiksliau man atrodančią teisingą nuomonę ir neteisingą atsakymą į ją. Tekstas neredaguotas:

Altajus: „Man įstrigo Buržujaus mėtimasis šūdais. tiesiog meniškai tą darai. Juokingiausia, kad pabuvojęs vienoje iš karo prievolės įstaigų išvadas darai apie visą sistemą ir beabejonės viskas šūdas. Pritariu Giedrei ir grumlinui, ant karšto tu čia viską suplakiai į vieną. Suprasčiau jei apie tai diskutuoti karininkas ar panašios profesijos žmogus. Dabar – pasipykai su kažkokia bobele iš karo prievolės skyriaus ir jau Lietuvos kariuomenė tapo šūdu.

Buržujus: „altajau, pabuvoti mane teko ne vienoje įstaigoje (ne viename padalinyje) ir ne vieną kartą. Pirmi kartai, kai tekdavo susidurti tik su tom bobelėm, buvo visai malonūs netgi. Blogiausia būdavo tada, kai susidurdavau tiesiogiai su kokio nors aukštesnio, nei eilinis, laipsnio karininku. Asilai, kaip reta. Neturi galimybės išsilieti ant kokių eilinių, tai liejasi ant paprastų žmonių.

Tad siūlau neklausyti tokių žmonių paistalų, kurie greičiausiai net netarnavę kariuomenėje. Kiekvienas norintis tarnauti Lietuvos kariuomenėje, gali drąsiai ateiti į krašto apsaugos savanorių pajėgas. Pats KASP 203 pėstininkų kuopoje tarnauju ketvirti metai ir esu tuo patenkintas.

Tai ar norite sutikti vasarą su nauja ir visada madinga apranga? Kariuomenė laukia jūsų!

15 comments

 1. Nesu tarnavęs kariuomenėje.
  Bet tai dėl to jau mano patyrimai yra paistalai? Deja, tai yra tikras susidūrimas su karininkais, ir tai sudarė labai nemalonų įspūdį.

 2. @M, kaip pats minėjai komentare savo įrašo, karininkai aukštesnio laipsnio (nuo leitenanto) nori tiesiog išsilieti ant paprastų civilių žmonių. Skiedalai. Gal tiesiog ne nuotaikoje buvo tavo tariamas karininkas. Nemanau, kad jie nori ir turi tikslą išsilieti ant civilių. Ir jei vienas išsiliejo, nereiškia, kad visi karininkai vienodi mūsų kariuomenėje.

  @kukumalu, aš siūlau dorą, teisingą pasirinkimą, o ne nusikaltėlio duona, kuri kaip patalpinai nuotrauką, turi ir savo apranga 🙂

 3. Gerai, situacija: sėdėjo penkiese: du karininkai biurokratai (kaip suprantu, ir jie su laipsniais, tik be aprangų), vienas šiek tiek aukštesnis už eilinį ir du dar aukštesni (nežinau ten tų pavadinimų, galiu ir ne 100% tiksliai nusakyt)). Su jais matytis teko kelis kartus, ir visus kartus, pats bjauriausias buvo tas vienas, šiek tiek aukštesnis už eilinį. Kiti – ne ką geresni. Buvau jiems šūdas kaip reta, nes nenorėjau eiti tarnybon. Tuomet kitos situacijos, kuriose irgi teko susidurti su keliais individais, bet ne eiliniais – visose situacijose irgi jausmas būdavo ne koks.
  Pamenu dar situaciją, kai siuntė mane į medicininę, išrašė ten visokius popieriukus, atsisveikinau, atsistojau, o kažkuris ten iškart užvėmė, per visą salę, visiems girdint, su panieka balse: „jei nepasirodysi, gausi baudą nuo 500 lt“. Ištarė taip, lyg būčiau potencialus šūdžius pabėgelis. Atsakiau „aš iki jūsų lygio nesižeminsiu“ ir jam besipūtojant išėjau. Kaip galiu jaustis gerai įstaigoje, kurioje laikau potencialiu dezertyru, nors dar net netarnavau? 🙂

  Beje, kas mane visada stebina – dažnai atsiranda tokių žmonių kaip tu, kuriems patinka tarnauti ir viskas jiems kariuomenėj yra ok. Gal į gerą būrį pateko, gal šiaip nekreipia dėmesio į šūdus. Diskutavau su tokių daugybe. Tačiau nei vienas niekada pats negali argumentuotai man atsakyti, kodėl kariuomenė yra gerai ir kodėl mums jos būtinai reikia. Visada esu apkaltinamas tėvynės išdavyste ir vadinamas silpnapročiu, jog sakau, kad mūsų kariuomenė bus bereikšmė karo atveju. Tačiau kodėl taip nebūtų, nei vienas neargumentuoja 🙂

 4. @M, jei vengi tarnybos, ko tuomet „plėšai maikę“? Tokių žmonių kariškiai tikrai nemėgsta, ypač seniau, kol buvo privalomoji karinė tarnybą ir žmonės ateidavo į krašto apsaugos savanorių pajėgas, tam kad nereikėtų metus laiko tarnauti, o tik pora kartų nueiti į pratybas per mėnesį. Ir dar tu nori tokiose įstaigose gerai jaustis? Absurdas. Tave ir laikys vengiančiu tarnybos.
  O kariuomenė mums reikalinga tam, kad gintume savo tėvynę. Nesvarbu kokio ji dydžio. Savo šalį mylintis ir gerbiantis žmogus ją tikrai gins, ko nepasakyčiau turbūt apie tave.

 5. protingas žmogus tėvynės negins. protingas žmogus bėgs/bandys išsaugoti savo artimuosius. Kas yra tėvynė – teritorija? turtingieji žmonės? ar tai tu siūlai gint? žinai protingi žmonės supranta kad turi tik vieną gyvenimą.

 6. Nenusišnekėkit. Bėga tik bailiai. Siūlau ginti ne teritorija ar žmones, siūlau ginti savo tėvynę, savo namus. Tokie žmonės kurie bėga, slepiasi nuo kariuomenės, niekada to nesupras.

 7. tie kurie vertina „namus“ (čia gal namą turėjai omeny? nes namai tai ten kur tu gyveni, jei pabėgsi į Afriką – ten bus tavo namai) irgi nesupras kad gyvybė svarbiau už visokius namus. Ir tikrai nesuprasiu tokio dalyko kaip kariuomenė ar juo labiau karas 🙂 p.s. bailiai bėga, drąsuoliai miršta 😉 pasakei taip tarsi vardan to kad įrodyti kad nesi bailys geriau mirti 😀 aišku gali išlikti karo veteranu – drąsuoliu be kojos, rankos, akių. Ar nekeista kad taip mažai žmonių nori į kariuomenę?

 8. Man keisčiausia kaip tu nesupranti ką šneki. Iš neturėjimo ką rašyti, rašai „bele ką“, kas papuola, net nesupranti kas yra tėvynė tavo, tavo namai (nekalbu apie namą – pastatą). Ir tikrai niekas nenori čia įrodyti jog nesi bailys.

 9. Chiotai, štai tokiu nusistatymu aš labiausiai ir piktinuosi – jei neini į kariuomenę, reiškia esi bailys ir neginsi savo tėvynės. Ir visi kariškiai būtent taip galvoja. Aš sukuosi žmonių tarpe, kurių gal tik vienas kitas tarnavo. Tačiau 90% jų tėvynę gintų – kas su šautuvu, kas su diplomatiniais sugebėjimais, kas su organizavimo sugebėjimais. Ar esi tikras, kad 90% kariuomenėj tarnavusių taip pat eitų ginti?

 10. nekalbu beleko. paaiškinau ką manau ir kodėl taip manau. no offence bet tau jau turbūt praplautos smegenys 🙁

 11. Na, atsakymas silpnas. Toks pats pasisvaidymas skambiais sakiniais, kaip ir pirminis straipsnis. Realiai, nei vienas nepasakė nieko ypatingai stipraus, kas nebūtų užmiršta po mėnesio. Beje, Bagdonas irgi parašė atsakymą: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/article.php?id=30031271 . Nors šįkart daug silpniau, nukrypdamas nuo temos, kabinėdamasis prie žodžių.

  Beje, niekas man taip ir nepasakė, kodėl su kariuomene susijusiems žmonėms žmogus, kuris neina tarnauti, yra bailys ir tėvynės išdavikas. Ne visi taip sako, bet didėlė dauguma.

 12. TO m
  Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra įtvirtinta kiekvieno pareiga (ir teisė) ginti Lietuvą nuo užsienio ginkluoto užpuolimo ir piliečių pareiga atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą (139 str.). Išsamiau šios pareigos apibūdintos Karo prievolės įstatyme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *