Kuo susiję pinigai ir draugai?

Kuo susiję pinigai ir draugai?

Yra du tikslūs posakiai – draugą pažinsi bėdoje ir baigėsi pinigai, baigėsi ir draugystė. Tokie žmonės pagrinde ieško naudos sau ir nesvarbu ar tu esi draugas ar ne. Tokia situacija nutiko ir man, viskas per tuos pinigus.

Vienam mano draugui nutiko bėda, jis paprašė manęs pagelbėti vienu, kitu klausimu, tačiau negalėjau pagelbėti, nes mano žinios toje srityje neperdidžiausios. Tuomet paprašiau kito savo gero, dabar tik  draugo pagalbos. Jis man padėjo,  kadangi savo srityje yra specialistas. Kaip sakoma tam ir yra draugai, kad nutikos bėdai visada padės. Atsidėkoti pagelbėjusiam draugui tikrai turėjau atsidėkoti, tokie dalykai neužmirštami ir vėliau ar ankščiau pagelbėsiu jam kuom galėsiu.

Antra situacija buvo labai panaši, netgi galima sakyti, kad man nutiko bėda (kam įdomu mano broliui). Ir vėl aš kreipiausi į ta patį savo srities žinovą draugą. Ir kas labiausiai supykdė tai, kad už pagalbą paprašė pinigų. Negaila juk, padėjo, tačiau aš niekad neprašyčiau iš draugo pinigų už tai, kad padėjo. Jei jau kažkokia situacija, kad reikia pinigų, tai galima paprašyti, o ne paklausus ar ka nors skoloje, išrėžia tikslią pinigų sumą. Niekada nepasilgčiau taip su draugu.

Analogiška situacija gali pasitaikyti ir jums, pvz: kažkur toli važiuojat ir sugenda jūsų mašina. Jūs paskambinate savo draugui, o jis atvažiavęs jums pagelbėti, nesulaukia kol jūs pasiūlysit jam apmokėti už kelionę, o pats paprašo, kad sumoėtumėt už jo pravažinėtą kurą, nes juk pas jus atvažiavo.

Man tokie žmonės nemėgstami, o tuo labiau draugai kuriems rūpi tik pinigai, ir turi kvailą požiūrį – man gyventi juk irgi reikia.