Pagaliau prisiruošiau nusipirkti tai ko senai norėjau. Per vienas krašto apsaugos savanorių pajėgų lauko pratybas, draugas Dainius Pilypas anksti ryte išsitraukė iš kuprinės mini dujinę viryklę „Spider“ kartu su dujų balionėliu PRIMUS „PowerGas“ (450 g.) ir labai greitai mes turėjome karštos kavos ir šilto maisto.

Tai ekstremaliai maža dujinė viryklė kartu su propano dujų balionėliu. Sulanksčius pakuojasi į patogų plastikinį apsauginį dėkliuką. Lengva, neužima vietos. Montuojasi ant europinio standarto užsukamų propano – butano balionėlių. Įmontuotas pjezo uždegimas vienu mygtuko paspaudimu – nebūtina turėti su savimi ugnies šaltinio.

Šis jo pirkinys man labai patiko, bet vis neprisiruošdavau tai įsigyti. Šiandiena prieš artėjančias savaitines vertinamasias krašto apsaugos savanorių pajėgų lauko pratybas sugebėjau nuvykti ir nusipirkti šį puikų daikčiuką. Gal net pravers ir per pėsčiųjų žygį „Radvilų keliais“, į kurį keliausiu tiesiai iš lauko pratybų, kur nors einant trasoje ir užsimanius šilto gėrimo ar maisto, jį greitai turėsiu. Beje aš nusprendžiau vietoje 450 g, dujų balionėlio pasiimti lengvesni ir mažesnį 250 g. dujų balionėlį PRIMUS „PowerGas“. Ne todėl, kad jis pigesnis, o todėl, kad praktišksnis prie dauglio daigtų kuprinėje.

Sekantis pirkinys buvo JAV kariuomenės šalmas MICH, pakeitusio iki šiol naudotą PASGT, kopija. Kiek galima vaikščioti su „bliūdais“ išduotais Lietuvos kariuomenės. Šalmas MICH (Modular integrated communication helmet) pasižymi ypatingu dėvėjimo komfortiškumu. Šalmo viduje ant Velcro lipdukų sumontuota pagalvėlių sistema, kurią galima priderinti kiekvienam kariui individuliai. Dirželiai tvirtinasi keturiuose taškuose (ne 2-juose kaip anksčiau). Dar prie šio šalmo įsigijau ir antšalmį Lietuvos kariuomenės kamufležo spalvos, tačiau jau ne iš AIC parduotuvės. Tik va nesuprantu kodėl jis man keistai žiūrisi, gal truputi per didelis? Nes vis dėl to antšalmio dydis „L“ 🙂

Be šiu dviejų didesnių pirkinių, priedo nusipirkau ir repelentą „Ben’s“, kuris pripažintas vienu efektyviausių Lietuvoje parduodamų preparatu ir yra skirtas kraują siurbiantiems vabzdžiams atbaidyti. Juk miške nesinori būti sukandžiotam 🙂

Na ir paskutinis, ketvirtasis, pirkinys buvo trijų spalvų maskuojantis grimas dėžutėje su veidrodėliu. Niekad gyvenime nepirkau ir žadėjau nepirkti tokių dalykų, nes galvoju, kad kariuomenė turėtu išduoti tokius dalykus jei jau reikalauja maskuotis, tačiau jau sąžinė griaužia kai reikia ištisai skolintis iš kolegų, kurie tai pirko už savo pinigus.

2 comments

  1. „Tik va nesuprantu kodėl jis man keistai žiūrisi,“

    Panašus į grybą kai užsidedi ant galvos? 🙂 Šiaip tai patarčiau su tvirtu siūlu kraštus pritraukti arčiau dirželio tvirtinimo taškų. Pats turėjau panašią problemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *