Jūrinių konteinerių namai dygsta Kaune

„Milžiniškos plieninės dėžės, kokias galima matyti krovininiuose laivuose, gabenamas geležinkeliais ar vilkikais, gali būti erdvė ir dirbti ar gyventi. Jūrinių konteinerių architektūra kelia koją į Kauną“ – tokiais žodžiais prasideda įrašas naujienų portale apie jūrinius konteinerius.

Iki tol neatkreipdavau dėmesio kas ir ką stato netoliese mano namų, tačiau perskaičius įrašą apie jūrinių konteinerių tinkamumą ne tik gabenti krovinius, bet ir gyventi, būtinai prasuksiu kurią dieną pro šoną apžiūrėti iš arčiau statoma naują objektą Kaune.

Iškarto pasidomėjau ir konteinerių kainomis, juk gal tai pigiau statyti namus, nei plytos ar medis? Išvadų nedariau, kadangi nelabai gaudausi namų statybų kainose, todėl nuspreskite patys ar apsimoka. 20 pėdų paprastas krovininis konteineris kainuoja apie apie ~ 3000 – 5000, o 40 pėdų konteineris ~7000 – 9000 lietuviškų pinigų. Ne ką daugiau kaina skiriasi 40 pėdų konteinerio, kuris palaiko temperatūrą, tačiau nežinau ar jis tinkamas namų statybai.

Jei jau kas susidomėjote statyti kokį namuką iš konteinerių, linkiu sėkmės 🙂

5 komentarai

 1. Karolis 2010 rugsėjo 15 at 9:44

  Vadinasi pabrango. Anksčiau domėjausi namų statyba iš konteinerių ir domėjausi jų kainomis. 40 pėdų konteineris kainavo ~5000 lietuviškų pinigų. Vadinasi jeigu prasidės masinė namų statyba, jie pabrangs iki tiek, kad nebeapsimokės statyti iš jų.

 2. Evaldas 2010 rugsėjo 15 at 9:49

  Kažkada buvau labai susidomėjęs konteineriniais namais: žemė dabar atpigusi, o tokį namą pasistatyti galima pigiai, o kai kurie ir visai neblogai atrodo (pvz., toks: http://inhabitat.com/2010/07/16/fantastic-california-home-surprisingly-made-from-shipping-containers/)

 3. Andrius Juozulevičius a.k.a. "Chiotas" 2010 rugsėjo 15 at 15:13

  Gal ir galima rasti už pigesnę kainą, tačiau aš pažiūrėjau iš pagrindinių prekiautojų konteineriai puslapių ir paimiau vidurkį 🙂 Manau greitu metu tikrai daugelis pradės statyti tokius namus 🙂

 4. tomonzo 2010 rugsėjo 16 at 13:19

  Žinoma, iš pirmo žvilgsnio atrodo pigu, tačiau iš vien konteinerių gyvenamo namo napastatysi LT. Reikalingas geras apšiltinimas, o vasarą kondicionavimas. Iš vidaus apšiltint neapsimoka, nes ir taip mažai vietos. Teko skaičiuot sąmatą, išeina tas pats, kaip pirkt namelį ant ratų iš Anglijos.

 5. jurinis konteineris kaina 2018 liepos 3 at 9:30

  Maciau ir as tokiu namu, bet tik yotube, o kad kaune stato tai nemaciaciau nors ten gyvenu. Na as asmeniskai manau kad nereikia isradineti dviracio antra karta. Tegu lieka juriniai konteineriai kroviniu transportavimui, o namams statyti tikrai yra geresniu variantu. Na bet cia tik mano nuomone.

Parašykite komentarą

Vardas *
El. pašto adresas *
Interneto puslapis