Mano nuomonė: „Į kariuomenę patekęs jaunuolis skundžiasi smurtu, jo tėvai netiki tyrimo objektyvumu“

Šiandiena skambia antrašte 15min.lt naujienų portalas paskelbė įrašą apie tai, kaip jaunuolis pradėjo būtinuosius karinius mokymus Rūklos mokomajame pulke ir buvo skriaudžiamas seržanto. Pradėjęs tarnybą jaunuolis išplatino laišką, kuriame skelbia, kad Lietuvos kariuomenėje vėl atgimsta „diedovščina“.

Nesuprantu ką jis galvojo norėdamas stoti į karo akademiją, o galiausiai pasirinkęs būtinuosius karinius mokymus. Su kariuomene savo gyvenimą esu susijęs nuo 14 metų, tai šiuo metu jau geri 8 metai. Pradžią pradėjau jaunojo kario mokykloje VRM 1-ajame pulke (dabar vadinasi generolo P. Plechavičiaus jaunojo kario mokykla, kuri randasi „Viešojo saugumo tarnybos“ Kauno dalinyje), toliau iki dabar tęsiu tarnybą krašto apsaugos savanorių pajėgų 203 pėstininkų kuopoje, tačiau jau greitu metu turiu pereiti į profesionalią karinę tarnybą Inžinerijos batalione. Per visą tarnybos laiką nemačiau, kad būtų didžiulis spaudimas naujiems žmonės atėjusiems į kariuomenę. Vaikinukas greičiausiai prisižiūrėjęs daug filmų, fantazijoje susikūręs savo viziją apie kariuomenę, prisigalvojo, kad jam ten patiks ir bus lengva, nors pats kaip žmogus nėra stiprus, tiek fiziškai, tiek psichologiškai. O gal jis ten ėjo tik dėl stabilaus darbo, algos ir karjieros perspektyvų? Tarnyba turi patikti ar būti įgimta, o ne prisigalvoti ir nuspresti eiti į kariuomenę išbandyti savęs.

Kaip teigė vaikinuko tėvas – „Jo svajonės tarnauti kariuomenėje sudužo per dvi dienas. Mes dar bandėme atkalbėti, tačiau jis nepasidavė. Sakė, kad nori tarnauti, žadėjo viską išlaikyti. O dabar jau nebenori. Kariškiai yra uždara sistema, uždara kasta ir jie tuo naudojasi“. Tai apie kokią svajonę mes kalbame? Kuri sudužo per dvi dienas, nors jaunuolis teigė, kad nori tarnauti ir žadėjo viską išlaikyti, o po dviejų dienų jau nebenori? Mano svajonė buvo tokia pati, norėjau tarnauti Lietuvos kariumenėje ir būdamas 14 metų pats susiradau karinę veiklą ir pradėjau ja užsiiminėti. Toliau stengiausi viską padaryti, kad turėčiau išpildytą, o ne sudaužytą svajonę.

Kiekvienam žmogui patarčiau prieš einant į kariuomenę apgalvoti ar tikrai nori tarnauti kariuomenėje, ar įveiksi visus sunkumus, tiek fizinius, tiek psichologinius, o tik tada priimti tvirtą sprendimą.